Kladenské kino Sokol (bývalé kino Svět) není v provozu již od roku 2008. Vždy, když jsem šel okolo, říkal jsem si, jak to asi dnes vypadá uvnitř. Až do letošních Kladenských Dvorků. Kladenské vedení Sokola uvolnilo přístup o Kladenských dvorcích do prostor kina jako dvorek s číslem 0.

Mělo to svůj důvod. Sokol se snaží kino opět postupně zprovoznit, ale chybí jim nemalé peníze, pro to základní, aby sál vůbec mohl alespoň základně fungovat, by potřebovali asi 6 milónů korun. Jak víte, Sokol není výdělečná organizace a jsou výceméně odkázáni na dobrovolnost členů a těch, kdo dobrovolně Sokolu pomůže. Udělali však již velký kus práce. Podlaha je vyrovnaná, původní stěna, na kterou se promítalo byla sundána a tím vznikl další prostor v kině a odhalilo se původní jeviště. Kdo se byl podívat o dvorky dovnitř, mohl si prohlédnout i fotodokumentaci a postup prací.

Ten, kdo se nestihl do kina podívat, může si prohlédnout moje panorama v detailním rozlišení, celé panorama má rozlišení úctyhodných 1.5 GigaPixelů, které jsem poskytl zároveň i Sokolu.

Klikněte prosím na obrázek, otevře se Vám celá prohlídka.

Kino Sokol Kladno

One thought on “Kino Sokol